מדפסת UV - שולחנית או היברידית – מה כדאי ומתי?

אחד השלבים הראשונים בקניית מדפסת UV הוא להבין מהו סוג המדפסת המתאים לנו. כאשר מדובר בבתי דפוס ההתלבטות היא בעיקר בין מדפסת UV שולחנית לבין מדפסת UV היברידית. מה ההבדלים בין שני הסוגים ואילו שיקולים צריכים לקחת חלק בתהליך קבלת ההחלטות?

ישנן סיבות רבות וטובות להתחדש במדפסת מקצועית. אחת מהן היא הרצון לגדול ולהתפתח לקהלי יעד חדשים. בחירת מדפסת זו החלטה אינדיבידואלית מכיוון שלכל עסק ישנם צרכים אחרים בהווה ויעדים עסקיים שונים. לכן, כדי להגיע להחלטה הנכונה ביותר עליכם להתבונן, ולו לרגע אחד, אל העתיד.

מדפסות UV  שולחניות לחצו כאן:

desktop

מדפסות UV  היברידיות לחצו כאן:

 

 

השלב הראשון – להבין את עצמך טוב יותר

לעין בלתי מזוינת בחירת מדפסת עשויה להיראות שולית. מדובר במדפסת סך הכל, למה צריכה להיות לכך חשיבות? אבל תתפלאו מה מדפסת אחת יכולה לעשות לעסק שלכם. בעזרת המדפסת הנכונה אפשר לפנות לקהלי יעד חדשים, להגדיל את התפוקה, להתייעל בשיטות הייצור, להדפיס על מגוון גדול יותר של חומרים ובכך למנף את העסק ולהרחיב במידה ניכרת את שירותיו. לכן ההחלטה צריכה להגיע ממקום של בחינת הצרכים האמיתיים שלכם בהווה לעומקם ותוך הסתכלות לעתיד.

השלב השני – מצא את ההבדלים

מטבע הדברים מדפסת היברידית ומדפסת שולחנית שונות זו מזו. כדי לבחור ביניהן יש קודם כל לעמוד על ההבדלים ביניהן. ואלו הם:

  1. מהירות וגמישות ייצור – לא בכדי מדפסות תעשייתיות הן היברידיות ולא שולחניות. על כל ארבע מכונות היברידיות בעולם נמכרת מכונה שולחנית אחת. קצב הכנת עבודה והכנסת הלוחות תמיד יהיה מהיר יותר במכונה היברידית. במכונה שולחנית קיימת מגבלה של גודל ומבנה והרבה יותר מסובך להדפיס חומרים גמישים כמו באנר (שימשונית), קנבס, בדים, שקפים, חומרים "ירוקים", טפטים ועוד.
  2. יישומים להדפסה – אלו הם החומרים עליהם אפשר להדפיס:
  • במדפסות שולחניות: אפשר להדפיס רק על יישומים קשיחים כמו למשל זכוכית, עץ, PVC מוקצף, פוליפרופילן ועוד
  • במדפסות היברידיות: אפשר להדפיס גם על יישומים קשיחים וגם על גלילים כמו שמשוניות, נייר, מדבקות ועוד.
  1. משקל היישום – יש לקחת בחשבון שמשקל חומר הגלם מהווה אתגר במקרים רבים. במדפסות שולחניות אפשר להדפיס על חומרים במשקלים כבדים למשל זכוכית או מתכות כבדות בגלל שאין צורך להניע את החומר תוך כדי ההדפסה .
  2. חלקים קטנים – במדפסות היברידיות יהיה מסובך להדפיס על חלקים קטנים בעלי צורות שונות. ניתן לייצר תבנית לשם כך היות והמכונה מתאימה יותר ללוחות ישרים ועדיפות לגדולים. לעומת זאת במדפסות שולחניות ניתן להדפיס על מוצרים בצורות מגוונות, מוצרי פרסום ועל מוצרים קטנים וצורניים.
  3. דיוק בהדפסה – מדפסות שולחניות אמנם נחשבות למדויקות יותר, בעיקר בשל מערכת וואקום שמאפשרת למקם טוב יותר את חומר הגלם על השולחן. מדפסות היברידיות עשויות להיות פחות מדויקות אך ברוב במקרים של מכונות טכנולוגיות מדובר בסטייה של חצי מילימטר, סטייה זניחה גם במושגים של הדפסה דו-צדדית..
  4. אורך החומר שאפשר להדפיס עליו – מדפסת שולחנית מוגבלת בהתאם לגודלו של השולחן לאורך ולרוחב. לעומת זאת ביישום של מדפסות היברידיות ניתן להדפיס על חומרים ארוכים יותר באמצעות תמיכה של שולחנות הארכה. באופן זה מדפסת שרוחבה 1.6 מטר תתאים לרוב היישומים.

לסיום: נקודה למחשבה

גם אם התקציב שלכם מפנק, ויש לכם את האפשרות להשקיע במכונה איכותית, בחירת מדפסת אינה צריכה להיעשות בהתאם לתחושת בטן נטו או ראיית צרכים עכשוויים. עליכם להסתכל לטווח הרחוק, להגדיר מהם היישומים להדפסה איתם תרצו לעבוד ולחלום בגדול. עסקים רבים אינם רואים את הפוטנציאל הטמון בשינוי והתפתחות ונשארים במסגרת המוכר והידוע. הדפסה על יישומים חדשים יכולה לפתוח בפניכם דלתות חדשות, למשוך אליכם קהלי יעד נוספים ולעזור לכם לממש את מלוא הפוטנציאל העסקי. מובן מאליו שעליכם לשקלל גם את עלות המדפסת, התפעול, החשמל וזמן העבודה ביחס לכמות העבודות והאפשרויות שנפתחות עקב רכישת המכונה.

חברת קולורטק תשמח לפתוח בפניך דלת לעולם חדש של אפשרויות בלתי מוגבלות ולהכיר לך שיטות עבודה חדשות ויעילות. כבר שני עשורים שאנו כאן, כדי ללוות אותך צעד צעד אל עבר העתיד ולצאת אתך למסע אל תוך עולם מרהיב של דפוס דיגיטלי חדשני וטכנולוגיות צבע מהשורה הראשונה בתחום.