Ray Cheydleur, April 18, 2018

אם אתה עובדים בתעשיית ההדפסה והאריזה, תקנים יכולים לסייע לכם לתאם ציפיות עם הלקוחות, לפתור בעיות בתהליכי העבודה שלכם ולשפר את התפוקה. הם יכולים גם להביא נקודת מבט עצמאית על הייצור.

המדפסות אינן היחידות שצריכות לעמוד בתקנים. גם מותגים אשר מקפידים על איכות, מחיר או מהירות חדירה לשוק יכולים ליהנות מהם, כיוון שזה מאפשר להם להשוות את בתי דפוס ולבחור את המועמד הטוב ביותר.

תקן ISO וארגוני תקנים אחרים היו עסוקים מאוד בניסיון להתמודד עם אתגרי הטכנולוגיה החדשים שעומדים בפני המדפסות. הנה כמה תובנות אודות מה חדש בעולם תקני האמנויות הגרפיות ותקני המפרטים הטכניים, כך שתוכלו לנצל אותם בתהליכי העבודה הקשורים להדפסה ולאריזה.

שינויים בהדפסה אנלוגית מסורתית

בהפקת דפוס, יש כמה דברים שמגיעים בשנה הבאה והם לא בהכרח חדשים, אבל מלאי השפעה. 12647-2 הוא הסבא של התקנים ושל תהליכים רבים המשמשים בדפוס אופסט מסחרי. ה-ISO היה אמור לשפר עבור נייר, אבל הוחלט לחכות כי תקן זה עומד להיכנס למחזור שינויים.

תקנים נוטים לקבל מחזור חיים של 5-10 שנים, והרבה דברים השתנו בענף הדפוס, ייצור הדפסה, ניירות, חומרים וכדומה, וכולם נכנסים לתקן זה. אם יש לכם רעיונות לשינויי דפוס מסחרי שאתם חושבים שיכולים לשפר את ISO 12647-2, עכשיו זה הזמן לשתף אותם. צרו קשר עם ארגוני תקנים כדי להשמיע את קולכם.

12647-6 הוא תקן דומה לתהליך ההדפסה של Flexo. זה היה תקן רציני במלא מובן המילה, אבל יש טוויסט מעט שונה, כי הוא עוסק בעיקר במדידת צבע. שינוי גדול הוא תוספת של SCTV - Spot Color Tone Value. זוהי דרך חדשה לחשב את ערך הגוון עבור צבע ספוט; ה-SCTV משכפל את מה שאתם רואים, בניגוד לערכי הגוון השרירותיים שאנו רגילים לעבוד איתם, בעת הערכת צבע בתהליך. יהיו שינויים אחרים נוספים למפרט ה-Flexo, אבל זהו הגדול ביותר.

print curve

עקומותSCTV  ו-מארי דייויס עבור Orange

 3

SCTV ב- eXact

 

שינויים בדפוס דיגיטלי

יש גם הרבה דברים חדשים שקורים בהדפסה דיגיטלית השנה, כפי שציפיתם. אבל בניגוד להדפסה אנלוגית, אנחנו לא רוצים ללכת לנתיב תקני ISO עדיין, בגלל שדברים משתנים במהירות. במקום זאת, אנו מפתחים מפרט טכני, המאפשר תיקונים מהירים ותכופים יותר.

15301 היא סדרה חדשה יחסית של מסמכים המתמקדת בעיקר בהדפסה דיגיטלית, אבל יכולה לשמש גם לאנלוגית. חלק 1 מגדיר מבחנים חדשים אשר מתמקדים יותר בדיגיטלי, ומציעים למדפסות נתיב קונקרטי יותר להשוות עבודה, וליצור את הבסיס לבדיקות המשמשות בחלקים אחרים של הסדרה.

חלק 2 מתמקד בהדפסה דיגיטלית ומסייע לחברות להשוות את התפוקה שלהן באופן אובייקטיבי. זהו הבדל עצום, משום שלקוחות פוטנציאליים יכולים להשוות בין תפוחים לתפוחים, כאשר הם מעריכים הן את טכנולוגיות המדפסות והן את בתי הדפוס, במקום את הסובייקטיביות הנובעת מכל אחת מהבדיקות הייחודיות הללו.

למרות שמפרט זה מתמקד בדיגיטלי, זה יכול להיות מיושם גם על אנלוגי. רוב המדפסות לא מתחילות תהליכי עבודה דיגיטליים חדשים, אלא משפרות את התהליכים הקיימים. על ידי ביצוע בדיקות אלה על התהליכים האנלוגיים, המדפסות יכולות לברר אם הן מפרטות-יתר את הצד הדיגיטלי, כאשר הן יכולות למעשה להשיג את אותה איכות אנלוגית.

עוד חלק גדל והולך בדיגיטלי הוא פורמט רחב. נדון בנתיב זה, ברגע שיהיה מבוסס יותר.

דרכים בהן תישארו מעודכנים

שמירה על עדכונים בנושא התקנים הכי אחרונים היא עבודה מסובכת, כי התקנים משתנים באופן תמידי. זו באמת שאלה של איך לקבל מידע, וכיצד להישאר מעודכן.

אחת הדרכים היא להיות חלק מהתהליך. אם יש לכם מומחיות בתחום מסוים, יש כנראה תקנים או קבוצת מפרט עבודה, שבה תוכלו לשפר את המומחיות שלכם, וכן לזכות בהרבה תובנה בתוך התהליך.

דרך נוספת היא לעבוד עם אחת מקבוצות המפרט. לדוגמה, אם אתם בקבוצה העובדת עם מדפסת Flexo, קחו חלק באיגוד הטכני של פלקסוגרפיק (FTA), אשר תיתן לכם הרבה תובנות על התקנים החדשים. אם אתם עוסקים בהדפסה מסחרית, קבוצות כמו Idealliance או Fogra יכולות ללמד אותכם בנושאים אלו ואולי אף תובנות נוספות לגבי האופן שבו התקנים מיושמים באזור שלכם או על ידי משתמשים שלכם.